16 juli 2013 om 11:00
< 1 min lezen

‘Recordaantal scholen onder financieel toezicht’

(Novum) - Het aantal scholen dat vanwege financiële problemen onder toezicht van de onderwijsinspectie staat is nog nooit zo hoog geweest. Achttien scholen staan onder toezicht, een stijging van twaalf sinds het begin van het schooljaar. Dat schrijft het Algemeen Dagblad dinsdag. Schoolbesturen zouden onvoldoende kennis hebben om hun scholen financieel gezond te houden.

Volgens de inspectie teren scholen in op hun vermogen. Het spaargeld is in vier jaar tijd gedaald van 281 miljoen naar 136 miljoen euro. De scholen hebben met de inzet van miljoenen ontslagronden tot nu toe weten te voorkomen. Gemiddeld gaf een school vorig jaar een procent meer uit dan er binnenkwam, schrijft het AD.

Basisscholen krijgen per leerling een vast bedrag van vijfduizend euro voor alle kosten. Door de stijging van bijvoorbeeld de salarissen en de energierekening worden de totale kosten van een school er niet meer mee gedekt.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Vandaag om 11:19
    • Basisonderwijs

    Basisschool Nieuwleuzen moet mogelijk stoppen met technieklessen vanwege vrijwilligerstekort

    Vandaag om 09:38

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant