8 november 2013 om 14:09
< 1 min lezen

School Rotterdam moet leerlingen Ghaldoun toelaten

(Novum) - Een nieuwe islamitische school in Rotterdam moet vier leerlingen van het opgedoekte Ibn Ghaldoun toelaten. Een vijfde leerling hoeft niet aangenomen te worden omdat het meisje verdachte is in de examenfraudezaak. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam vrijdag in een kort geding besloten.

De vijf werden in eerste instantie allemaal geweigerd. De school, een overgangsschool die is opgericht na het faillissement van Ibn Ghaldoun, wilde twee van hen niet toelaten omdat hun ouders zich tegen de komst van de nieuwe school verzetten en de grondslag niet zouden onderschrijven.

De overige drie, familieleden van elkaar, waren op een bepaalde manier betrokken bij de fraudezaak. Een van hen is verdachte en mag dus niet naar de nieuwe school, De Opperd. Die vreesde onder meer dat ze zouden worden gepest. Volgens de rechter heeft de school beide weigeringen onvoldoende onderbouwd.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Leerling betrapt op snus-dealen mag niet definitief van school

    Vandaag om 15:30
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen Heemskerk en Beverwijk maandag allemaal weer open

    Vandaag om 15:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht