2 januari 2014 om 10:56
< 1 min lezen

Driekwart studenten doet geen soa-test

Maar liefst 72% van de studenten in Nederland heeft weleens seks gehad zonder daarna een soa-test te doen. Dit blijkt uit onderzoek van Studenten.net onder ruim 4000 studenten.

Opvallend is dat er verschillen zijn tussen leden van een algemene studentenvereniging en leden van een studievereniging. Bij de eerste groep heeft 33% van de ondervraagden wel een test gedaan, tegenover 23% van de leden van een studievereniging. 
 
Ook bij roken en drugs zijn de verschillen waarneembaar: Ruim 20% van alle studenten in Nederland rookt, het grootste deel door studenten die niet lid zijn van een vereniging. Bij het gebruik van drugs is dit andersom en neemt ruim 31% van de verenigingsleden weleens drugs. Bij niet-leden ligt dit percentage op 25 procent. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Fontys Journalistiek Tilburg ontvangt de Koning

    Gisteren om 12:43
    • HBO

    Studenten komen vanuit heel Nederland voor studie naar Dronten, maar er zijn te weinig woningen

    10 september 2025 om 14:47

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland