7 januari 2014 om 18:08
< 1 min lezen

Rechtbank wijst miljoenenclaim roc’s af

(Novum) - De staat hoeft geen schadevergoeding te betalen aan vier grote regionale onderwijscentra. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vorige maand bepaald, meldt het ministerie van Sociale Zaken dinsdag.

De scholen eisten eind 2012 een vergoeding van in totaal honderd miljoen euro. Ze zijn naar eigen zeggen tientallen miljoenen euro’s misgelopen omdat het kabinet in 2007 besloot inburgeringscursussen aan de vrije markt over te laten.

Volgens de rechtbank zijn er destijds echter maatregelen genomen waardoor de roc’s een goede uitgangspositie op de inburgeringsmarkt konden krijgen. Een schadevergoeding is daarom niet op zijn plaats.

Het gaat om de roc’s Albeda en Zadkine in Rotterdam, roc Amsterdam en roc Mondriaan in Den Haag. In 1998 werden de onderwijsinstellingen verplicht inburgeringslessen aan te bieden. In 2007 veranderde dat door een wetswijziging, waardoor goedkopere aanbieders op de markt kwamen. De scholen kunnen nog in beroep tegen de uitspraak.

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Cursussen

    Verdachte zwemleraar Sint-Oedenrode had mogelijk kinderporno op zijn computer

    Gisteren om 09:32
    • Cursussen

    Zwemleraar opgepakt voor zedenmisdrijf Sint-Oedenrode

    5 november 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant