1 februari 2014 om 12:51
< 1 min lezen

‘Toeslag kleine scholen blijft bestaan’

(Novum) - De toeslag die kleine scholen overeind hield blijft bestaan. Het kabinet wilde de toeslag vervangen door een bonus op samenwerking, maar dat plan is volgens de NOS nu van tafel.

 

Het plan van staatssecretaris van Onderwijs Sander Dekker (VVD) zou in 2016 ingaan. Gevreesd werd dat vooral kleine dorpen hierdoor straks geen eigen basisscholen meer zouden hebben, waardoor ouders hun kinderen iedere ochtend naar een school verderop zouden moeten brengen.

De coalitie en ChristenUnie, SGP en D66 hebben nu afgesproken dat de toeslag blijft bestaan. Dat zou ChristenUnie-leider Arie Slob hebben bekendgemaakt. Wel kunnen kleine scholen die graag met een andere school willen samenwerken hier een toeslag voor krijgen.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland