17 maart 2014 om 15:00
< 1 min lezen

OBS West en betrokken leraar reageren op aantijgingen

De leraar van OBS West die een pestende leerling bij de arm zou hebben gegrepen is “geen minuut geschorst geweest en dit is ook niet overwogen.” De leraar kreeg verlof omdat hij door het incident behoorlijk was aangedaan. Dat schrijft de directie van de basisschool in Capelle aan de IJssel in een reactie op de website.

In de reactie van het schoolbestuur is ook een korte verklaring van de betrokken leraar toegevoegd. Daarin benadrukt de leraar zich altijd volledig gesteund te hebben geweten door de school en de directeur.

De behandeling van het incident door politie en het OM volgde op de aangifte door de jongen die zou zijn vastgepakt. Het onderzoek heeft ongeveer anderhalve week geduurd. Op nadrukkelijk verzoek van de politie heeft de school tijdens het onderzoek geen mededelingen gedaan. Toen de school toestemming kreeg om hierover naar buiten te treden, heeft de directie een brief gestuurd naar alle ouders en medewerkers van de school.

De politie en het OM stelden aan de leraar voor om de zaak af te sluiten door een excuusbrief te schrijven aan de betreffende jongen. De leraar is hier op ingegaan en daarmee is de zaak voor het OM afgehandeld.

© Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland