2 januari 2014 om 17:31
< 1 min lezen

Kruip in de huid van een vluchteling

Actief burgerschap stimuleren in combinatie met verschillende kerndoelen? Humanity House maakt het mogelijk om leerlingen te laten ervaren hoe het is om vluchteling te zijn en ondertussen te werken aan leerdoelen. 

Voordat leerlingen beginnen aan de ervaringsreis start de incheck procedure bij de balie van het Humanity House. Hier worden alle leerlingen met voor- en achternaam geregistreerd en nemen we een foto. De gegevens maken de ervaringsreis persoonlijk. Na het inchecken krijgen ze een registratieformulier en een badge mee. Op het formulier staat een nummer en als dit nummer in het rood verschijnt, mogen ze beginnen aan hun ervaringsreis (er zit 2 minuten tussen elke leerling). 
 
Tijdens het wachten kunnen leerlingen luisteren naar het verhaal van Zainab, een vluchteling uit Somalië. De leerlingen maken in duo’s de reis door het museum. Het registratieformulier wordt ook in echte noodsituaties gebruikt. Overlevenden kunnen zichzelf laten registreren in het archief en hier ook laten weten wie zij zoeken. Zo worden families en andere personen in noodsituaties herenigd. 
 
Een voorbereidende les voorafgaand aan het bezoek is gewenst. Deze is hier te downloaden.
Ook is er een verwerkingsopdracht beschikbaar om na afloop uit te voeren. Deze is hier te downloaden. 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Cao-akkoord voor het primair- én voortgezet onderwijs

    Gisteren om 14:19
    • Basisonderwijs

    Hilversum boekt goede resultaten met onderwijshuisvesting in 2025

    Gisteren om 13:45

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant