2 mei 2014 om 09:53
< 1 min lezen

Komende 5 jaar 130 arbeidsplaatsen erbij bij ROC Nijmegen

In de komende 5 jaar zal het aantal docenten flink omhoog gaan bij ROC Nijmegen. De onderwijsinstelling breidt met 130 fte’s uit om zo de onderwijskwaliteit van het mbo in de regio Nijmegen te verhogen. 

Aan de basis voor deze ontwikkeling ligt het landelijk actieplan voor het mbo. Zo geldt vanaf komend schooljaar dat vrijwel alle mbo4-opleidingen nog maar drie jaar zullen duren, in plaats van vier. 
Deze vermindering van het aantal studiejaren heeft tot gevolg dat de leerlingen per jaar 1000 uur les zullen krijgen, in plaats van 850. Daarom zullen er meer docenten aangetrokken moeten worden.
 
Vorig jaar bood het ROC Nijmegen al 729 fte. Deze arbeidsplekken werden ingevuld door zo’n 950 medewerkers. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Docenten

    Ziekteverzuim in het voortgezet onderwijs stijgt met 0,2 procent

    Vandaag om 11:16
    • Docenten

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    Gisteren om 11:29

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland