2 mei 2014 om 18:02
< 1 min lezen

Significant verschil in bidden op school tussen Noord- en Zuid-Limburg

Bij katholieke basisscholen in Limburg is het antwoord op de vraag of er nog gebeden wordt op school sterk afhankelijk van de geografische ligging. In Zuid-Limburg worden de handen namelijk veel vaker gevouwen dan in Noord- en Midden-Limburg. 

Dit blijkt uit onderzoek van dagblad De Limburger, dat veertig scholen ondervroeg over wat er nog ‘katholiek’ is aan hun school.
 
Van de twintig scholen die in Zuid-Limburg werden ondervraagd, gaf slechts één van hen expliciet aan dat het gebed daar niet meer opgezegd wordt. Voor de scholen in Noord- en Midden-Limburg geldt juist het tegenovergestelde; daar geeft alleen basisschool Antonius in Buggenum nog aan dat er wordt gebeden. 
 
Overigens is het geen verplichting om in de klas te bidden en wordt dit alleen gedaan als de docent dit graag zelf wil. 
 
© Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland