15 mei 2014 om 13:22
< 1 min lezen

Oud-directeur Ibn Ghaldoun benoemd op basisschool Zwolle

Een islamitische basisschool die in augustus opent in Zwolle heeft de voormalig directeur van scholengemeenschap Ibn Ghaldoun benoemd tot bestuurder. De islamitische middelbare school in Rotterdam moest vorig jaar sluiten nadat grootschalige examenfraude aan het licht kwam. Dit meldt De Stentor.

Bestuursvoorzitter Ismail Taspinar is zich bewust dat de aanstelling van de voormalig bestuurder uit Rotterdam negatief uitgelegd kan worden. “Daar is ook uitgebreid over gesproken”. Zegt Taspinar. “Maar Ibn Ghaldoun was een zinkend schip waar hij de laatste anderhalf jaar als kapitein aangesteld was. Je kunt het iemand niet kwalijk nemen dat hij in die periode het tij niet meer heeft kunnen keren.”

De nieuwe basisschool valt onder stichting SIMON. Doorslaggevend voor de benoeming van de oud-directeur was dat hij een lange geschiedenis heeft in het islamitisch onderwijs. Zijn “enorme betrokkenheid” en kennis vindt de stichting belangrijker zijn verleden bij Ibn Ghaldoun.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Basisschool voert algeheel smartphoneverbod in, ook voor leraren

    Vandaag om 10:42
    • Basisonderwijs

    Vaartijden pontje sluiten niet aan op schooltijden, leerlingen moeten lang wachten

    Vandaag om 09:54

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht