27 mei 2014 om 15:54
< 1 min lezen

Faillissement voor kinderdagverblijf De Tovertuin

Kinderdagverblijf De Tovertuin uit Zuid-Limburg vraagt vandaag het faillissement aan. De kinderopvang heeft twee miljoen euro schuld. Een overname van een afgeslankte vorm van het bedrijf door stichting Humanitas wordt momenteel nagegaan. Dit meldt het Limburgs Dagblad. 

Er werken zo’n 100 medewerkers op 24 locaties verspreid over Zuid-Limburg. De afgelopen jaren zag het kinderdagverblijf een sterke omzetdaling als gevolg van minder aanmeldingen en overheidsbezuinigingen naast de doorlopende kosten. De oplopende verliezen konden niet afbetaald worden door de eigenaren, het echtpaar Gerards; zij hadden al het geld dat ze in de afgelopen 15 jaar met de kinderdagverblijven verdiend hadden in nieuwe vestigingen geïnvesteerd. 
 
Gisteravond zijn de werknemers van De Tovertuin geïnformeerd over de situatie. Advocaat van De Tovertuin Charles Lückers hoopt stichting Humanitas een afgeslankte vorm van het kinderdagverblijf over wil en kan nemen. In dat geval kan het grootste deel van het personeel aanblijven. Gedwongen ontslagen worden echter nog niet uitgesloten. 
 
© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Kinderopvang

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Kinderopvang

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland