28 mei 2014 om 18:18
< 1 min lezen

Akkoord over leenstelsel studenten

(Novum) - Het kabinet heeft een akkoord bereikt met de oppositiepartijen D66 en GroenLinks over de invoering van een leenstelsel voor studenten vanaf 2015. De basisbeurs wordt afgeschaft, maar de OV-jaarkaart blijft behouden. Dat heeft minister van Onderwijs Jet Bussemaker (PvdA) woensdag bekendgemaakt.

Met de introductie van het zogenoemde studievoorschot maken de partijen maximaal een miljard euro vrij om te investeren in beter hoger onderwijs. De maatregel betekent dat een deel van het budget voor levensonderhoud van studenten in onderwijskwaliteit wordt gestoken.

“Iemand die aan een hogeschool of universiteit studeert verdient later gemiddeld anderhalf tot twee keer zo veel als een leeftijdsgenoot die geen hoger onderwijs heeft genoten”, verdedigt de minister het besluit. “Hiermee krijgen we een eerlijk, rechtvaardig, doelmatig en toekomstbestendig studiefinancieringsstelsel.”

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland