30 juni 2014 om 15:25
< 1 min lezen

Hbo’ers begeleiden jongvolwassenen met beperking in nieuw centrum

In Wassenaar wordt op 3 juli een nieuwe leer- en werkomgeving geopend voor jongeren met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking. De begeleiding in het centrum, dat de naam De Warenar meekrijgt, zal voor een groot deel worden verzorgd door studenten van de Hogescholen in Leiden en Den Haag, zo meldt het Leidsch Dagblad.

De Warenar richt zich op schoolverlaters uit het speciaal onderwijs en op jongvolwassenen die na hun achttiende niet meer terecht kunnen in een kinderdagcentrum. Onder toezicht van begeleiders van de zorgorganisatie Gemisa-SVG Groep worden de jongeren tussen 16 en 27 jaar begeleid en leren ze in het centrum vaardigheden waarmee zij in de toekomst passend werk kunnen vinden.

Het nieuwe centrum staat vlak naast het gelijknamige cultureel centrum in Wassenaar. Via een tussendeur kan er gebruik worden gemaakt van de faciliteiten van het cultureel centrum. De Warenar wordt op op 3 juli officieel geopend door wethouders Inge Zweerts De Jong en Bert Doorn.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland