15 juli 2014 om 11:24
< 1 min lezen

Student Hanzehogeschool onderzoekt training rolstoelgebruikers met Kinect

Vierdejaars ICT-student Jorne Scheerstra van de Hanzehogeschool in Groningen heeft met zijn afstudeeropdracht ‘Hoofdbewegingen meten met behulp van een Microsoft Kinect sensor’ de Scriptieprijs 2014 gewonnen. De Scriptieprijs is de afstudeerprijs van het Instituut voor Communicatie, Media & IT van de Hanzehogeschool Groningen. Scheerstra onderzocht de mogelijkheden van de Kinect controller voor de training van de nekspieren van rolstoelgebruikers.

Jorne Scheerstra onderzocht  in hoeverre de Kinect gebruikt kan worden voor het aansturen van computerspellen door Adremo-rolstolgebruikers. Deze rolstoelgebruikers – allen kinderen van een Mytyl school, een aangepaste school voor kinderen met een lichamelijke handicap – kunnen alleen hun hoofd gebruiken voor de besturing van hun rolstoel. Scheerstra onderzocht of het mogelijk is om de Kinect te gebruiken voor het herkennen van hoofdbewegingen en op die manier ‘gewone’ computerspellen te spelen. De eerste bevindingen van het onderzoek zijn positief.
Het innovatieve karakter van de oplossing en de originaliteit van het onderwerp waren doorslaggevend voor het winnen van de eerste prijs.

De Scriptieprijs van het Instituut voor Communicatie, Media & IT werd tevens uitgereikt aan Marla Lüers van de opleiding International Communication en Stephan Grasmeijer van de opleiding Communicatiesystemen. Lüers deed onderzoek naar de implementatie van social media als instrument voor interne communicatie. Grasmeijer schreef een advies voor een web-based hulpsysteem: Het creëren van een interactieve leerervaring om beginnende en ervaren gebruikers bij te staan in het leren gebruiken van en omgaan met een online werving- en selectiesysteem.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland