16 juli 2014 om 15:54
< 1 min lezen

Vier scholen krijgen elk 50.000 euro voor aanleg gezond schoolplein

Vier scholen in Gelderland krijgen elk 50.000 euro om een gezond schoolplein aan te leggen. De pleinen moeten veel groen, water, zand en hoogteverschillen krijgen. Ook komen er veel planten te staan. De kinderen kunnen hierdoor meer leren over de natuur. Dit meldt Omroep Gelderland. 

Het geld wordt gegeven aan de Nijmeegse scholen de Brede School de Dukendonck en het Kandinsky College Haterseweg, de Koningin Julianaschool in Culemborg en de Protestants Christelijke Koningin Emmaschool in Apeldoorn. Jantje Beton en een reeks andere organisaties hebben het benodigde geld bij elkaar verzameld. 
 
De Koningin Julianaschool in Culemborg is blij met het geld. Volgens directeur Van der Schee is het huidige schoolplein te saai.  ‘De kinderen willen meer verstoppertje kunnen spelen. Bovendien kunnen ze nu meer bezig zijn met groen en natuur, iets dat we als school erg belangrijk vinden.’ 
 
© Nationale Onderwijsgids 
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland