4 augustus 2014 om 18:05
< 1 min lezen

Hogeschool en ROC’s ontwikkelen traject voor beginnend docent beroepsonderwijs

De Hogeschool Rotterdam en de ROC's Albeda College, Da Vinci College Dordrecht en Zadkine Rotterdam gaan samen een leer- en loopbaantraject opzetten om beginnende docenten voor het beroepsonderwijs op te leiden. Dit zullen zij doen onder de noemer Boss-project (Beter Opleiden in Samenhang en Synergie). 

Het Boss-project is opgezet om beginnende docenten in het mbo zo goed mogelijk te begeleiden bij het verwerven van hun bekwaamheden en hen ook het gevoel te geven competent te zijn. Door de begeleiding moet ook de uitstroom van jonge docenten beperkt worden.
 
Om het traject de gewenste invulling te geven heeft inmiddels een eerste brainstormsessie plaatsgevonden. Tijdens de sessie is een antwoord gezocht op de vraag wat essentiële bouwstenen zijn in een curriculum van een opleiding voor docenten in het beroepsonderwijs en welke elementen terug moeten komen in een inwerkprogramma voor de komende mbo-docenten. 
 
Bij de brainstormsessie waren diverse partijen aanwezig. Zo hebben studenten, beginnende docenten, directeuren, lectoren en beleidsmedewerkers hun visie kunnen inbrengen. 
 
Halverwege oktober zal een concreet werkprogramma voor het Boss-project beschikbaar zijn. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland