5 augustus 2014 om 17:20
< 1 min lezen

Inkomsten vaker te laag voor aflossen studieschuld

De inkomsten van een toenemend aantal ex-studenten zijn te laag om de studieschuld af te lossen. De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) treft steeds vaker een regeling waarin de aflossing tijdelijk stop wordt gezet of het bedrag verlaagd wordt. 15,6 procent van mensen met een studieschuld hadden een regeling in 2013. Dit meldt de NOS. 
 

In 2009 had 11 procent van de mensen met een studieschuld een regeling. In 2013 hadden in totaal 93.000 studenten een betaalregeling met de DUO. 36.600 mensen hoefden maandelijks helemaal niks te betalen, terwijl het terugbetalingsbedrag bij 56.400 mensen naar beneden werd bijgesteld. “Dit betekent dat er wat minder geld naar de schatkist gaat”, zegt een woordvoerder van DUO. “Maar dat kan tijdelijk zijn. Als de economie weer aantrekt en deze mensen een goed betalende baan vinden, gaan ze wel weer terugbetalen.”
 
Studenten moeten twee jaar na het afstuderen hun schuld af gaan lossen bij de DUO. Wanneer het inkomen te  laag is, wordt de draagkrachtregeling echter van toepassing. Ieder jaar wordt dan opnieuw bepaald of de ex-student in die regeling mag blijven. Na 15 jaar wordt het resterende bedrag van een studieschuld kwijtgescholden, ongeacht hoeveel er is afgelost.
 
© Nationale Onderwijsgids     

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • HBO

    Doorstroom van mbo naar hbo neemt na jaren weer toe

    Gisteren om 16:02
    • HBO

    Minder studentenkamers beschikbaar en huurprijzen met 3 procent gestegen

    Gisteren om 08:40

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht