16 september 2014 om 15:07
< 1 min lezen

Reddingsbrigade en KNZB willen schoolzwemmen terug

De Reddingsbrigade en de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) willen het schoolzwemmen terug. Volgens minister Schippers is en kind met alleen een A-diploma voldoende zwemvaardig. De beide organisaties zijn het hier niet mee eens. Dit meldt de Telegraaf. 

Pas wanneer iemand een volledig zwemdiploma ABC heeft, is het zwemvaardig, zo stellen de Reddingsbrigade en de KNZB. Ze zijn het er absoluut niet mee eens dat alleen een zwemdiploma-A voldoende is, zoals Den Haag pleit. Directeur van de KNZB, Jan Kossen: “het heet niet voor niets zwemdiploma ABC, het is een integraal diploma. Een kind is echt zwemonveilig met alleen een A-diploma.”
 
Als alleen een diploma-A al voldoende wordt, ‘dan is het een kwestie van tijd voordat meer kinderen gaan verdrinken,’ aldus Raymond van Mourik, directeur van de Reddingsbrigade. De beide organisaties pleiten voor de terugkeer van het schoolzwemmen.
 
 © Nationale Onderwijsgids    

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Brandstichting bij Arnhemse school veroorzaakt forse schade

    Gisteren om 16:05
    • Basisonderwijs

    Het meest opvallende basisonderwijsnieuws van 2025

    Gisteren om 15:23

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant