8 oktober 2014 om 14:27
< 1 min lezen

Week van de opvoeding bij Kinderopvang OOK

In het kader van de Week van de Opvoeding heeft Kinderopvang OOK, in samenwerking met jeugdzorgorganisatie Lindenhout op 6 oktober een informatieavond georganiseerd met als thema ‘positief opvoeden’. De belangstelling was groot, ruim 80 ouders hebben deze avond bezocht.

Kinderen die positief worden opgevoed hebben een grote kans om zich te ontwikkelen tot zelfstandige volwassenen met veel zelfvertrouwen. Medewerkers van Lindenhout, die opgeleid zijn met de methode van Positief opvoeden (Triple P: positief, pedagogisch, programma) gaven informatie over de pedagogische basisprincipes en kwamen met praktijkvoorbeelden. Na de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen en werden pedagogische tips gegeven en uitgewisseld met andere ouders.
 
Positief opvoeden is een manier van opvoeden die erop gericht is de ontwikkeling van kinderen te bevorderen. Het betekent dat je op een opbouwende en niet kwetsende manier omgaat met het gedrag en de emoties van kinderen. Hierdoor zal je een sterke relatie met je kind opbouwen, goed met elkaar kunnen communiceren en het gedrag dat je graag ziet kunnen stimuleren. Ouders die meer willen weten over “positief opvoeden” kunnen met vragen terecht bij het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG).
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Gemeente Nuenen verlengt opvang meisje met downsyndroom onder druk van rechter

    Gisteren om 14:35
    • Kinderopvang

    Samenhang beleid rond onderwijs en kinderopvang verschilt per gemeente

    15 januari 2026 om 13:52

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht