3 november 2014 om 10:15
< 1 min lezen

Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen is hoge leges Hulst zat

Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen wil dat de gemeente Hulst stopt met het heffen van “buitensporig” hoge inschrijvingskosten voor gastouders en kinderopvangorganisaties. Ook wil de organisatie weten hoeveel kosten de gemeente daadwerkelijk maakt voor de kinderopvang. Dat schrijft het kinderopvangbedrijf in een brief aan het gemeentebestuur van Hulst. Dit meldt de Provinciale Zeeuwse Courant.

In de brief schrijft directeur-bestuurder Rianne Vons-de Oude dat de leges die de gemeente heft “zeker nu in deze economisch zware tijden” erg hoog zijn. Gastouders moeten 654,- euro betalen voor inschrijving in het register en kinderopvangorganisaties betalen 1226,- euro. Bij een verhuizing moeten deze bedragen opnieuw afgedragen worden.
Volgens Vons-de Oude leiden de hoge kosten tot problemen, zowel voor de kinderopvangorganisaties als de ouders. “Met de legesheffing wordt geen recht gedaan aan de geest van de Wet kinderopvang”, stelt de directeur. “Ouders moeten keuzevrijheid hebben en kinderorganisaties moeten de vrijheid hebben te ondernemen. “ Ook de landelijke gastouderbureaus ViaViela en 4Kids uitten eerder al hun zorgen over de hoge leges. Zij zijn bang dat de kosten beginnende gastouders er toe aanzetten om in het “grijze circuit” aan de slag te gaan waar geen controle is op veiligheid en kwaliteit.
Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen vraagt de gemeente Hulst om inzicht te geven in de kosten die de gemeente maakt. Gemeenten krijgen voor hun toezichts- en handhavingstaken in de kinderopvang een vergoeding uit het gemeentefonds. Vons-de Oude wil dat Hulst naast de kosten ook de hoogte van de vergoeding uit het fonds en de inkomsten uit de legesheffing bekend maakt.

© Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Meisje (1) loopt weg uit kinderdagverblijf en komt in winkelcentrum terecht

    Gisteren om 08:58
    • Kinderopvang

    Verkiezingen 2025: wat gaat er gebeuren met de kinderopvang?

    9 september 2025 om 11:23

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht