11 november 2014 om 13:39
< 1 min lezen

Aandacht voor voorlezen en taalstimulering bij voorschoolse instellingen

De afgelopen weken hebben 6 voorschoolse instellingen uit de gemeenten Rheden en Renkum een samenwerkingsovereenkomst getekend met de bibliotheek Veluwezoom. De partijen gaan voorlezen en aandacht voor taalstimulering structureel inbedden in het dagprogramma. Dit meldt Rheden.nieuws.nl. 

Kinderdagverblijf Marron uit Dieren,  kinderdagverblijf het Toverbos uit Rheden en kinderdagverblijf het Elfenbosch uit Velp gaan meedoen aan het programma BoekStart. Dit houdt in dat de bibliotheek de kinderopvang gaat ondersteunen met een goede, ruime collectie boeken én scholing. In de gemeenten Rheden en Renkum doen nu twaalf kinderopvangcentra mee aan BoekStart. 
 
Op vrijdag 7 november rondden 10 pedagogisch medewerkers de training tot voorleescoördinator af. De pedagogische medewerkers kregen deze scholing vanuit het programma. De medewerkers gaan nu samen met de specialist voorschoolse educatie van de bibliotheek aan de slag om het voorlezen structureel op te nemen in het dagprogramma op de kinderopvang. De voorleeshoeken worden aantrekkelijker gemaakt, er komen nieuwe boeken en er worden voorleesactiviteiten ontwikkeld waarbij de ouders aan deel kunnen nemen. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Cursussen

    Cursus voor inwoners van Harderwijk die weinig met het openbaar vervoer reizen

    Vandaag om 13:49
    • Cursussen

    Radiozenders spelen grote rol in Week van Lezen en Schrijven

    Gisteren om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht