15 december 2014 om 16:08
< 1 min lezen

Magere steun voor mbo-plan

(Novum) - Het aanbod van het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) moet beter op de arbeidsmarkt worden afgestemd en dus ook beter worden gespreid. Tevens moeten scholen leerlingen goed inlichten over de baankansen na de opleiding die ze willen.

De Tweede Kamer neigt naar instemming met het plan hiervoor van minister van Onderwijs Jet Bussemaker (PvdA). Zij kan ingrijpen bij scholen die in gebreke blijven, maar benadrukte in de Kamer dat dat pas in allerlaatste instantie aan de orde komt.

De Raad van State vindt dat het plan niks toevoegt aan wat de scholen al doen en ze onnodig met extra lasten opzadelt. Het adviesorgaan vreest ook voor de toekomst van enkele kleine, maar betekenisvolle scholen. Het CDA is vooralsnog tegen. VVD en PvdA zijn tevreden, D66 wil een ‘klein plusje’ geven. De PVV twijfelt.

Er wordt nog deze week over het voorstel gestemd.

 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Mbo-vacatures staan open, maar het aantal hoogopgeleiden neemt steeds meer toe

    19 september 2025 om 12:53
    • MBO

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    18 september 2025 om 11:29

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht