29 januari 2015 om 09:43
< 1 min lezen

Kinderen voor een dag de baas

(Novum) - Bijna honderd bedrijven in ons land hebben donderdag een wel heel speciale baas. Kinderen tussen de 8 en 16 jaar oud nemen voor een dag de plek in van onder anderen de directeur van Artis, de commissaris van de Koning, de hoofdredacteur van RTL Nieuws, de burgemeester van Eindhoven en de directeur van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam.

Het project Baas van Morgen is een initiatief van JINC, een organisatie die kinderen helpt naar een goede start op de arbeidsmarkt. In ons land leven meer dan vijfhonderdduizend kinderen onder de armoedegrens, dat is een op de negen. Ze groeien vaak op in wijken met veel werkloosheid en laagopgeleiden. Hierdoor zien ze te weinig wat hun mogelijkheden zijn op de arbeidsmarkt, stelt JINC.

Door een ‘bliksemstage’ van een dag willen de organisatie en alle deelnemende bedrijven laten zien hoe belangrijk het is voor ‘al het talent van morgen’ om een goed begin te krijgen op de arbeidsmarkt. Scholieren uit onder meer Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Almere schuiven als ‘baas’ aan bij een vergadering, spreken medewerkers toe of doen mee aan een brainstorm.

 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    De Nationale Onderwijsgids wenst iedereen een gelukkig 2026!

    Gisteren om 08:36
    • Basisonderwijs

    Brand in spouwmuur basisschool De Fonkeling veroorzaakt forse schade

    31 december 2025 om 09:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant