3 maart 2015 om 09:53
< 1 min lezen

Onderhoud scholen schiet er bij gemeenten in

(Novum) - Gemeenten hebben in de periode 2007-2012 een fractie minder geld uitgegeven. Dat ging over het algemeen niet ten koste van de kwaliteit van de geleverde diensten. Alleen bij onderwijshuisvesting gingen de prestaties achteruit.

Dat schrijft het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een dinsdag verschenen rapport over de gemeentelijke prestaties.

Op de scholen liet de kwaliteit van het binnenklimaat, onderhoud en schoonmaak in de onderzochte periode te wensen over. De schoolgebouwen voldeden desondanks aan de minumumnorm, aldus het SCP.

In 2012 bedroegen de totale gemeentelijke uitgaven 55 miljard euro. De uitgaven zakten in de jaren ervoor jaarlijks met gemiddeld 0,1 procent. De prestaties in de vorm van geleverde voorzieningen en diensten zakten wat sterker: gemiddeld 1,1 procent per jaar.

Uit oordelen van inspecties en cliënten blijkt dat de kwaliteit daar niet of nauwelijks onder te lijden had.

 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Rieten dak De Witte School vliegt in de brand, maar school kan maandag gewoon open

    Vandaag om 13:50
    • Basisonderwijs

    School in Rijswijk tot drie keer toe doelwit van poging tot brandstichting

    Vandaag om 09:15

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant