6 maart 2015 om 14:26
< 1 min lezen

Actieplan ‘Geef kinderen de ruimte’ voor doorgaande ontwikkellijn kinderen

Het actieplan 'Geef kinderen de ruimte' is gisteren gepresenteerd aan de politiek. Het plan is opgesteld door de PO-Raad, de Maatschappelijk Ondernemen Groep (MO-Groep) en Brancheorganisatie Kinderopvang. De partijen willen met het plan zorgen voor een doorgaande ontwikkellijn van kinderen van nul tot twaalf jaar. Zo willen ze onder andere een opvang voor alle kinderen van nul tot vier jaar, om eventuele leer- en gedragsproblemen vroegtijdig op te sporen. Dit meldt Brancheorganisatie Kinderopvang. 

Het plan zou goed zijn ontvangen door onder andere kinderopvangorganisaties, onderwijspartners en wethouders. De partijen die het plan hebben ontwikkeld vinden dat er in de wet meer ruimte moet komen voor samenwerking tussen onderwijs en opvang. “Een mens leert in de eerste vijf levensjaren het meest. Basisscholen zouden van alle kinderen moeten weten wat voor kind ze binnenkrijgen, zodat de school verder kan bouwen op diens ontwikkeling. Sterke basisvoorzieningen in de vorm van kindcentra vanaf nul jaar zijn daarvoor gewenst”, zegt Rinda den Besten, voorzitter van de PO-Raad.

De initiatiefnemers roepen op tot het moderniseren van de wet- en regelgeving en het beter op elkaar afstemmen van toezicht. Omdat het realiseren van deze plannen tijd kost, vragen de organisaties om experimenteerruimte. De directeur van de Brancheorganisatie Kinderopvang, Lex Staal, benadrukt dat er eerst politieke stabiliteit nodig is om te kunnen experimenteren. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Lerarenopleidingen primair onderwijs besteden veel aandacht aan taal en rekenen

    Vandaag om 12:51
    • Basisonderwijs

    Leerlingen basisschool Het Spinnewiel vragen extra aandacht voor verkeersveiligheid

    Vandaag om 11:15

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht