19 maart 2015 om 09:29
< 1 min lezen

Groningen onderzoekt stevigheid scholen

(Novum) - Ongeveer negentig scholen in de stad Groningen worden de komende tijd onderzocht, om te kijken of ze bestand zijn tegen aardbevingen. Het gaat om alle basisscholen, enkele gymlokalen en een paar middelbare scholen. Ook een paar instellingen voor speciaal onderwijs in de noordelijke hoofdstad worden genspecteerd. Dat heeft de gemeente Groningen woensdag laten weten.

Volgens de gemeente is er “geen reden om aan te nemen dat de schoolgebouwen op dit moment niet voldoende veilig zijn.” Het onderzoek is vooral nodig om inzicht te krijgen, omdat er bij het ontwerpen en bouwen van de scholen geen rekening met aardbevingen is gehouden.

Groningen ligt net buiten het aardbevingsgebied in de provincie, maar de laatste paar jaar hebben de ‘Stadjers’ wel een paar bevingen gevoeld.

Groningen besloot al eerder om een paar beeldbepalende gebouwen in de stad te inspecteren.

 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Gerucht over achtervolging leerling Maasniel berust op misverstand

    6 februari 2026 om 11:49
    • Basisonderwijs

    Leerlingen overhandigen Toekomststoel aan gemeenteraad Vijfheerenlanden

    6 februari 2026 om 11:27

Aankomende evenementen

10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland