7 april 2015 om 14:00
< 1 min lezen

Koning en Bussemaker op werkbezoek bij onderwijsinstellingen

Koning Willem-Alexander heeft vandaag samen met minister Bussemaker van Onderwijs een werkbezoek gebracht aan het Grafisch Lyceum Utrecht en het College Zorg & Welzijn van het Regionaal Opleidings Centrum Midden Nederland. Het bezoek is een onderdeel van een reeks werkbezoeken van de Koning met ministers. Dit meldt Het Koninklijk Huis. 

Tijdens de werkbezoeken laat de bewindspersoon een deel van het werkterrein van zijn of haar ministerie zien. Tijdens het werkbezoek met minister Bussemaker stonden de thema’s vakmanschap, de positie van de leraar, de relatie onderwijs-arbeidsmarkt en regionale samenwerking centraal.

Op het Grafisch Lyceum sprak de Koning met studenten en docenten over innovatief vakmanschap. Studenten demonstreerden innovatieve toepassingen van actuele technologieën. Hierbij lieten ze zien wat mogelijk is in de game- en interactieve industrie, zoals het zelf ontwikkelen van apps en games. Ook was er aandacht voor het onderwijsproject ‘Wij in de wijk’, waarbij studenten een samenwerking aangaan met de gemeente Utrecht, het regionaal bedrijfsleven, maatschappelijke instellingen en wijkbewoners.

Het Regionaal Opleidings Centrum Midden Nederland is een van de grootste mbo-instelling van Nederland, met ongeveer 1700 werknemers en 24.000 studenten. Tijdens dit werkbezoek werd de Koning onder andere geïnformeerd over het programma ‘de Vreedzame School’, dat een pedagogisch-didactisch antwoord moet zijn op de veranderingen in de samenleving en in de klas. Bij dit programma wordt de klas en school als een gemeenschap beschouwt, waarin studenten onder andere leren om samen beslissingen te nemen en conflicten op te lossen. Ook peer coaching werd behandeld, een programma waarbij ouderejaars studenten worden ingezet om eerstejaars studenten te begeleiden in hun (studie)loopbaan. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • MBO

    Verkiezingen 2025: wat gaat er gebeuren met het mbo

    Vandaag om 08:41
    • MBO

    Mbo-vacatures staan open, maar het aantal hoogopgeleiden neemt steeds meer toe

    19 september 2025 om 12:53

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht