15 mei 2015 om 10:20
< 1 min lezen

Samenwerkingsverband KINDwijzer open voor meer leden

KINDwijzer, het samenwerkingsverband tussen tien kinderopvangorganisaties in Nederland, wil met een koerswijziging inspelen op de vele veranderingen die gaande zijn in de kinderopvangbranche. Dit betekent onder meer dat de organisatie zich open stelt voor andere kinderopvangorganisaties die belang hebben bij lidmaatschap. Dit meldt Kinderopvangtotaal.

Het oorspronkelijke beleid van KINDwijzer is volgens de organisatie niet langer houdbaar in het licht van de overnames, fusies en faillissementen die spelen in de branche. Ook de harmonisatie van het peuterspeelzaalwerk en de opkomst van integrale kindcentra (ikc’s) vereist een andere focus. Door het aantal leden uit te breiden hoopt KINDwijzer het bestuurlijk platform te verbreden wat bestuurders vervolgens een landelijk perspectief biedt, naarst het lokale perspectief dat zij hebben als regionale instellingen. Ook wil KINDwijzer inzetten op samenwerking met kennisinstellingen om te komen tot een integrale visie op kindontwikkeling. Kennis en expertise waarvan kinderopvangorganisaties die lid zijn kunnen profiteren.
 
KINDwijzer hoopt vooral organisaties die een relatie hebben met het basisonderwijs en zorg- en welzijnorganisaties als nieuwe leden binnen te halen. De bedoeling is dat kinderopvangorganisaties die op lokaal niveau al bezig zijn met het ontwikkelen van een integrale vorm van kinderopvang, dit thema ook vanuit landelijk perspectief met elkaar kunnen bespreken. Daarbij benadrukt KINDwijzer wel geen belangenbehartigingsfunctie voor de branche te ambiëren. Meer informatie op www.kindwijzer.nl.
 
© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvanglocaties slaan alarm tijdens Dag van de Pedagogisch Professional

    Vandaag om 09:12
    • Kinderopvang

    Kinderopvang Witmarsum failliet, opvang blijft voorlopig wel open

    Vandaag om 08:44

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht