23 juli 2015 om 16:02
< 1 min lezen

Studenten NHL Hogeschool onderzochten behoefte buurt au-pairs

De afgelopen maanden hebben studenten van de NHL Hogeschool in opdracht van Hof en Hiem Thuiszorg en Miks welzijn de behoefte onder jongeren en bij oudere inwoners uit de gemeente De Fryske Marren naar de inzet van au pairs voor ouderen onderzocht. Ruim 28 procent van de ondervraagde jongeren geeft aan wel aan de slag te willen als au pair bij thuiswonende ouderen. Dat meldt Gemeente.nu.

Ouder moeten langer zelfstandig blijven wonen, waardoor er een groter beroep op ondersteuning wordt gedaan door familie, buren en vrienden. De opdrachtgevers kwamen daardoor met het idee om au pairs in te zetten bij ouderen. Au pairs worden nu vooral ingezet in gezinnen met jonge kinderen, voor alleenstaande ouderen zou het een nieuwe bron van sociale ondersteuning kunnen worden. Maar de praktijk blijkt weerbarstig, zegt Harrie Dijkstra, manager Hof en Hiem Thuiszorg. “De studenten stuitten al snel op een wettelijke bepaling dat au pairs uitsluitend aan het werk mogen als er minimaal twee volwassenen deel uitmaken van een leefeenheid. Terwijl alleenstaande ouderen waarschijnlijk meer behoefte hebben aan een inwonende au pair.”

De studenten kwamen met de suggestie om een buurt au pair in te voeren. Deze au pair is inwonend bij een van de buurtgenoten en doet werkzaamheden voor meerdere ouderen in de buurt. Hiermee wordt voldaan aan de eis van minimaal twee volwassenen. Een andere suggestie van de studenten is om jongeren goedkoop te laten wonen in een zorgcentrum met als voorwaarde dat ze ouderen in de omgeving vrijwillig gaan helpen. Het ministerie van Sociale Zaken heeft belangstelling voor het idee getoond. Het ministerie is verantwoordelijk voor de wetgeving rondom au pairs.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland