28 juli 2015 om 16:04
< 1 min lezen

Russische spion TU Eindhoven weggestuurd

(ANP) - Een Russische onderzoeker die werkzaam was bij de Technische Universiteit in Eindhoven is daar vorig jaar weggestuurd omdat hij zou spioneren. Dat is gebeurd nadat de AIVD een ambtsbericht naar de universiteit had gestuurd naar aanleiding van de activiteiten van de man. Een woordvoerster van de AIVD bevestigt dat dinsdag na berichtgeving door de Volkskrant.

De man, Ivan A., is inmiddels terug naar Rusland. Hij deed in Eindhoven onderzoek op het gebied van kwantumfysica en nanofotonica. Dat is fundamenteel onderzoek, onder meer naar de onderliggende technologie die gebruikt wordt voor de ontwikkeling van supercomputers in de toekomst, aldus een woordvoerder van de TU Eindhoven.

Het Duitse weekblad Der Spiegel schrijft ook over Ivan A. De Duitse geheime dienst kwam A. op het spoor tijdens de observatie van een Russische diplomaat, die een officier van de Russische buitenlandse inlichtingendienst zou zijn. Een keer per maand reisde die man naar Aken, waar hij Ivan A. trof.

In juli vorig jaar werd A. aangehouden op de luchthaven van Düsseldorf en verhoord. Op dat moment werkte hij nog bij de TU Eindhoven.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studie aardwetenschappen Vrije Universiteit blijft toch bestaan

    Vandaag om 10:54
    • Universiteit

    Demissionair Onderwijsminister Moes wil verschil tussen mbo, hbo en wo gelijktrekken

    Gisteren om 10:25

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht