30 september 2015 om 13:53
< 1 min lezen

Nieuwe inzichten voor het taalonderwijs van morgen: Congres Het Talige Brein

De wetenschappers van onder andere het Donders Instituut van de Radboud Universiteit willen met onderwijsprofessionals in gesprek om samen naar vernieuwende taalonderwijsoplossingen te kijken. Geïnteresseerden zijn welkom op donderdag 12 november bij het congres Het Talige Brein in Nijmegen. Dat meldt Radboud Universiteit.

Taal is iets van iedere dag. Toch verloopt taalontwikkeling bij ieder kind anders. Een goed en gefundeerd begrip van normale en afwijkende taalontwikkeling bij kinderen gedurende hun levensloop kan een positieve invloed hebben op de rol als onderwijsprofessional. Welke factoren zijn bepalend voor de ontwikkeling van taal en geven aanknopingspunten voor de vernieuwing van taalonderwijs? Hoe maakt de onderwijsprofessional taalonderwijs meer op maat voor ieder kind? Nieuwe inzichten in de ontwikkeling van de hersenen dragen bij aan meer gedifferentieerd en beter taalonderwijs en kunnen leiden tot veranderingen in de klas.

Tijdens het congres komen verschillende onderwerpen aan bod: Taalverwerking in onze hersenen, voor- en nadelen van meertaligheid, dyslexie en taalontwikkelingsstoornissen en ICT toepassingen en gedifferentieerd taalonderwijs

Hier is het volledige programma te vinden. Aanmelden voor het congres kan hier. Alumni van de opleidingen Orthopedagogiek en Onderwijskunde van de Radboud Universiteit en alumni van de opleiding Schoolpsycholoog en GZ-KJ (RadboudCSW) krijgen 20 procent korting op de deelnameprijs. Accreditatie NIP K&J en NVO-OG en registratie van leerkrachten op Registerleraar.nl wordt aangevraagd.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Cursussen

    Cursus voor inwoners van Harderwijk die weinig met het openbaar vervoer reizen

    10 september 2025 om 13:49
    • Cursussen

    Radiozenders spelen grote rol in Week van Lezen en Schrijven

    9 september 2025 om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht