22 oktober 2015 om 16:54
< 1 min lezen

‘Basisscholen krijgen genoeg geld voor vluchtelingenkinderen’

Voor basisscholen is er genoeg geld beschikbaar om vluchtelingenkinderen goed onderwijs aan te bieden. Dat schrijft staatssecretaris Dekker van Onderwijs in een brief aan de Tweede Kamer, meldt de Vosabb.

Dekker reageert hiermee opmerkingen van de SP, die beweert dat basisscholen te weinig geld krijgen voor onderwijs aan vluchtelingenkinderen. Volgens de bewindsman krijgen de scholen bovenop de reguliere bekostiging 782 euro per asielzoekerskind.

De SP vraagt zich daarnaast af waarom basisscholen pas bij een toename van minstens tien kinderen na 1 oktober een bedrag per kind krijgen. Volgens Dekker is deze regeling er omdat voor het inrichten van extra taalonderwijs minimaal tien leerlingen nodig zijn. “Het is daarom van belang dat gemeenten en scholen regionaal afspraken maken over de opvang van nieuwkomers zodat faciliteiten gebundeld kunnen worden”, aldus Dekker.

Ook werden er vragen gesteld over de eenmalige bekostiging van scholen voor voortgezet onderwijs voor zogeheten nieuwkomers, ook al verandert de leerling van school. Volgens Dekker wordt dit bekostigd op basis van het aantal leerlingen dat op de teldatum bij de school staat ingeschreven. “Als een leerling in de loop van het schooljaar van school wisselt, maakt de nieuwe school vanzelfsprekend eveneens kosten. Dit is vergelijkbaar met verhuizende leerlingen.”

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Schoolbestuur Amsterdam-West heeft tekort van 3,6 miljoen euro, maar inspectie mocht niet eerder ingrijpen

    Gisteren om 13:11
    • Basisonderwijs

    Kinderen willen tijdens pakjesavond twee minuten stilstaan bij Dieuwertje Blok

    Gisteren om 10:36

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht