11 november 2015 om 11:42
< 1 min lezen

SBB: ‘Aantal sectoren met voldoende stages groeit’

In een toenemend aantal sectoren zijn voldoende mbo-stages en leerbanen beschikbaar. Zo is in de transport, logistiek, handel, techniek en bouw het aanbod groot genoeg. De vandaag uitgekomen SBB Barometer meldt ook dat in de zorg, welzijn en ict juist te weinig beschikbare stages en leerbanen zijn. Voor gediplomeerde schoolverlaters in zorg en welzijn is vooral op niveau 1, 2 en 3 onvoldoende werk. Dat meldt SBB.

De toename van het aantal sectoren met voldoende stages en leerbanen komt vooral door de aantrekkende economie. Maar ook een gering aantal studenten in verhouding tot het aanbod op de stagemarkt kan een rol spelen zoals in de financiële dienstverlening, teelt en veehouderij.

Voor studenten in de zorg is het op alle niveaus moeilijk om een stage of leerbaan te vinden. Het aantal studenten op niveau 4 is afgelopen jaren harder gegroeid dan het aanbod van stages en leerbanen. Het aantal studenten welzijn blijft dalen. Ondanks deze daling blijft het vinden van een stage of leerbaan moeizaam.

De verdergaande automatisering zorgt voor afname van werkzaamheden vooral op lager mbo-niveau. Dit veroorzaakt een krapte aan beschikbare stageplaatsen bij de ondersteunende administratieve beroepen.

Vooral gediplomeerden zorg en welzijn op niveau 1, 2 en 3 vinden moeilijk een baan. Voor gediplomeerden op niveau 4 is het perspectief beter. Flexibel opleiden wordt belangrijker om vraag en aanbod op de arbeidsmarkt bij elkaar te brengen. Alle mbo-opleidingen worden vernieuwd en hebben keuzedelen: programmaonderdelen die zijn gericht op actuele ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • MBO

    Lerarentekort daalt wel, maar vooral in de Randstad is er nog een groot probleem

    Vandaag om 12:28

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant