8 december 2015 om 12:28
< 1 min lezen

Europese erkenning voor internationaliseringsbeleid groen onderwijs

certificaten waren voor het groene mbo. Het kwaliteitscertificaat is een erkenning voor succesvolle, kwalitatief hoogstaande internationale mobiliteitsprojecten binnen het mbo. Om het charter te mogen ontvangen moet internationalisering ingeweven zijn in het beleid van de organisatie. Ander belangrijk criterium is dat internationalisering sterk verankerd is in de opleidingen. Dat meldt de AOC Raad.

Het groene onderwijs loopt voorop wanneer het gaat om internationalisering. Dat blijkt onder meer uit het aantal internationale stages dat wordt gevolgd door studenten in het mbo-groen (6 procent, tegen 1 procent in het gehele mbo). De AOC Raad is blij met de erkenning. Internationalisering maakt deel uit van hun Sectorplan 2015-2020. Het kwaliteitscertificaat draagt bij aan de verdere ontwikkeling van internationalisering: studenten en docenten komen voor meer externe subsidies in aanmerking, het zorgt voor erkenning door buitenlandse partners en het keurmerk draagt bij aan vermindering van administratieve rompslomp bij subsidieaanvragen.

De VET Mobility Charters werden uitgereikt door mevrouw Marjan Hammersma, directeur-generaal Cultuur en Media binnen OCW, verantwoordelijk voor internationalisering. Zij reikte deze prijs uit namens de minister Bussemaker van Onderwijs aan Lentiz, Wellantcollege, Terra, GroeneWelle, Nordwin, AOC Oost, Aeres Groep, Citaverde College, Clusius en Helicon Opleidingen. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Leren door te doen tijdens de Week van de Techniek 2025

    Gisteren om 13:27
    • MBO

    Demissionair onderwijsminister Moes noemt verplichte stagevergoeding een ‘optie’

    Gisteren om 09:23

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant