18 januari 2016 om 10:03
< 1 min lezen

130 scholen mogen zich ‘excellent’ noemen

Vanochtend horen 130 scholen dat ze zich de komende drie jaar excellent mogen noemen. 210 scholen voor basisonderwijs, speciaal onderwijs en voortgezet onderwijs hadden zich aangemeld om voor het predicaat in aanmerking te komen. Om 12 uur wordt bekend welke scholen door de jury uitverkoren zijn via www.onderwijsinspectie.nl/excellentescholen2015. Dat meldt de Onderwijsinspectie.

Een onafhankelijke jury, onder voorzitterschap van Jet de Ranitz, heeft de scholen bezocht. Deze beoordeelde of de school een speciale erkenning verdient. Inspecteur-generaal van het Onderwijs Monique Vogelzang heeft de predicaten toegekend.

Een excellente school is in ieder geval een school waarvan de onderwijskwaliteit van goed niveau is. Ze onderscheidt zich van andere goede scholen door te excelleren in een bepaald gebied. Het kan bijvoorbeeld gaan om een innovatief onderwijsaanbod, een bijzondere manier van om gaan met verschillen tussen leerlingen, een inspirerende manier van lesgeven of een onderscheidende manier om de maatschappelijke taak in te vullen.

De afgelopen drie jaar werd het traject excellente scholen georganiseerd door het ministerie van Onderwijs. Sinds dit jaar is de Inspectie van het Onderwijs eindverantwoordelijk. Nieuw is dat de predicaten niet één, maar drie jaar geldig blijven.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Rijk investeert miljoenen in onderwijsregio Almere – Lelystad

    Vandaag om 14:53
    • Basisonderwijs

    Noodlokalen voor basisschool Nieuwe Pekela vanwege leerlingengroei

    Vandaag om 13:30

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht