8 februari 2016 om 09:57
< 1 min lezen

Bouwproject studenten TU Eindhoven mislukt door dooi

Het bouwproject van studenten van de TU Eindhoven in Finland is mislukt. Zij zouden werken aan een 35 meter lange en 9 meter hoge brug van ijs, maar door de dooi is het bouwwerk ingestort. Dat meldt RTL Nieuws. 

“Het is gaan dooien. Daarbij ging het ook regenen, waardoor het ijs helemaal zacht is geworden”, zei Arno Pronk van de TU Eindhoven. De druk op de ballon die de constructie steunde was te groot. Een forse tegenvaller voor de studenten, die op 28 december al vertrokken naar Finland voor het project dat zeven weken zou duren. Het project moest op 13 februari klaar zijn.

De brug, een ontwerp van Leonardo da Vinci, moest bestaan uit water waar twee procent papiervezel aan is toegevoegd. Het bevroren ijs is daardoor een stuk sterker. Het team wilde met het project laten zien wat er allemaal mogelijk is met dit materiaal. Uit berekeningen die zijn gemaakt blijkt dat de ijsbrug een 2.000 kilo zware auto moet kunnen dragen.

Het project diende onder meer om studenten te laten werken met ongewone materialen.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Cursus voor inwoners van Harderwijk die weinig met het openbaar vervoer reizen

    Vandaag om 13:49
    • Cursussen

    Radiozenders spelen grote rol in Week van Lezen en Schrijven

    Gisteren om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland