15 februari 2016 om 14:56
< 1 min lezen

CNV: ‘Oplossingen passend onderwijs blijven uit’

Staatssecretaris Dekker heeft geen duidelijk antwoord kunnen geven op vragen over knelpunten in het passend onderwijs. Er zijn klachten over grote klassen, kinderen met gedragsproblemen en te weinig handen in de klas, maar een oplossing van de bewindsman blijft uit. Dat meldt CNV naar aanleiding van het debat van vorige week. 

Dekker heeft in het debat wel aangegeven dat de signalen uit het veld te gaan bespreken in aanloop naar het debat over werkdruk op 9 maart. Dan wordt de werkdruk in relatie tot passend onderwijs besproken. Aanleiding voor het debat was de achtste voortgangsrapportage passend onderwijs die in december 2015 is verschenen.

Volgens Dekker moet in het passend onderwijs gekeken worden naar samenwerking en verantwoordelijkheid van zowel ouders als scholen. Hij wil hiervoor een leerplichtambtenaar aanstellen die ouders en scholen kan aanspreken op hun verantwoordelijkheden. Samenwerkingsverbanden worden aan een verscherpte controle onderworpen. De Tweede Kamer vindt dit nog niet genoeg en wil dat Dekker de druk nog meer gaat opvoeren richting scholen en samenwerkingsverbanden. 

© Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Hoe zit het met de onderwijsuren als je vanwege code rood niet naar school kunt?

    Gisteren om 13:23
    • Speciaal Onderwijs

    Code rood dwingt Drentse leerlingen tot onverwachte vrije dag

    Gisteren om 09:39

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht