23 februari 2016 om 11:04
< 1 min lezen

‘Jonge vluchtelingenkinderen gebaat bij peuterspeelzaal’

Vluchtelingenkinderen onder de vier jaar zouden erbij gebaat zijn als zij naar de peuterspeelzaal zouden gaan. Dit gaat een taalachterstand bij deze kinderen tegen en werkt integratie met andere kinderen in de hand, zo vinden de PO-Raad en de MOgroep. Dit meldt NOS.

De brancheorganisatie van peuterspeelzalen MOgroep en de PO-Raad pleiten ervoor dat gemeenten peuteropvang gaan realiseren voor jonge asielzoekers. Door hen pas vanaf vier jaar naar school te laten gaan, wordt een grote taalachterstand gecreëerd die weer moet worden opgelost door dure taallessen. De organisaties noemen dit een gemiste kans.
 
Volgens de MOgroep moet de overheid meer geld uittrekken voor de professionele opvang van de peuters. Gemeenten krijgen hiervoor geen geld, omdat de vluchtelingen niet officieel staan ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie. Ook ouders kunnen een eigen bijdrage niet betalen. De overheid moet daarom bijspringen, vinden de PO-Raad en de MOgroep.
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Oppas ontkent pedofiel te zijn, maar misbruikte wel 4-jarig meisje

    Vandaag om 09:14
    • Kinderopvang

    Nieuwe BSO laat Elburgse kinderen kennismaken met sport en bewegen

    19 januari 2026 om 14:07

Aankomende evenementen

20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht
28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland