9 maart 2016 om 13:25
< 1 min lezen

Gerda Havertong leest voor bij Kentalis tijdens Week van Zorg en Welzijn

Van 14 maart tot en met 19 maart vindt voor de vierde keer de Nationale Week van Zorg en Welzijn plaats. Met diverse acties en activiteiten wordt tijdens deze week het werk van van zorg- en welzijnsorganisaties onder de aandacht gebracht. Ook Kentalis, specialist in zorg en onderwijs voor kinderen met een taalontwikkelingsstoornis (TOS), doet mee aan de campagne. Op 14 maart zal Gerda Havertong, bekend van het tv-programma Sesamstraat, een bezoek brengen aan locatie de Cirkelboog in Enschede. Daar zal zij onder meer voorlezen aan kinderen met een TOS. Dit meldt Kentalis.

Gerda Havertong zal de kinderen het verhaal Jules zoekt paaseitjes van Annemie Berebrouckx voorlezen. Het verhaal wordt ondersteund in gebarentaal. Na het voorlezen volgt een rondleiding waarbij Kentalis uitleg geeft over het werken met kinderen met een taalontwikkelingsstoornis. Studenten van de Saxion Hogeschool zullen ook deelnemen aan de rondleiding en krijgen de gelegenheid tot het stellen van vragen.

Tijdens de campagneweek openen ruim duizend locaties in Zorg en Welzijn hun deuren voor het grote publiek, onder het motto ‘Zo werkt de zorg’. Belangstellenden, buurtbewoners, (aankomende) studenten, vrijwilligers, cliënten en mantelzorgers kunnen komen kijken naar het werk van de 1.4 miljoen medewerkers en 450.000 vrijwilligers die zich dagelijks met passie en professionaliteit inzetten voor hun cliënten en patiënten.

Deze week is op Facebook al de bijbehorende Gouden Hart-actie van start gegaan, waarbij iedereen een zorgverlener of mantelzorger een compliment kan geven voor het werk dat ze doen. Op SBS6 is daarnaast de vijfdelige TV-serie Heel Holland Zorgt te zien met ontmoetingen en rapportages van medewerkers en cliënten.

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Hoe zit het met de onderwijsuren als je vanwege code rood niet naar school kunt?

    Gisteren om 13:23
    • Speciaal Onderwijs

    Code rood dwingt Drentse leerlingen tot onverwachte vrije dag

    Gisteren om 09:39

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht