17 mei 2016 om 06:32
< 1 min lezen

Topdocenten kraken onderwijs universiteiten

(ANP) - Topdocenten aan Nederlandse universiteiten zijn ontevreden over de onderwijscultuur binnen de academische leerinstellingen. Onderwijs is een ondergeschoven kindje, de nadruk ligt te veel op alleen onderzoeken.

Topdocenten van veertien universiteiten bevraagd door onderzoeksbureau Goudsteen & Company zijn ronduit negatief over de kwaliteit van het universitair onderwijs in ons land. Ze schatten dat 30 procent van de docenten slecht functioneert. Universiteiten lijken weinig behoefte te hebben aan inzicht in de kwaliteit van het onderwijs dat ze bieden, zeggen de ondervraagde docenten.

Onderwijs wordt ondergewaardeerd en er bestaat breed de misvatting dat vakinhoudelijke kennis genoeg is om aan een universiteit te doceren. Bij andere onderwijstypen is het wettelijk verplicht dat er gekwalificeerd onderwijzend personeel is, bij universiteiten geldt dat niet.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Vandaag om 10:57
    • Docenten

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht