17 mei 2016 om 10:26
< 1 min lezen

Randstad heeft de meeste vacatures in het onderwijs

De Randstad heeft het grootste aanbod onderwijsvacatures van heel Nederland. Het betreft onder andere vakken als Wiskunde, Nederlands en Engels. In de provincies Friesland en Zeeland daarentegen is slechts 2,3 procent van alle vacatures onderwijsgerelateerd. Dit blijkt uit cijfers van vacaturebank Adzuna, meldt de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS).

Landelijk zijn meer dan 4.000 vacatures in het onderwijs beschikbaar. Meer dan de helft hiervan zijn onderwijsvacatures in de Randstad. Op provincieniveau heeft Zuid-Holland de meeste onderwijsvacatures met 25,7 procent van het totale aanbod. In de provincies Zeeland en Friesland wordt een karige 2,3 procent van alle vacatures aangeboden in het onderwijs.
 
Plaatselijk gezien hebben steden als Almere, Utrecht, Amsterdam, Den Haag en Rotterdam de meeste onderwijsvacatures. Hier is het tekort aan docenten een groot probleem. In krimpregio’s zoals delen van het noorden en Zeeland en Limburg is het tekort aan docenten minder problematisch. Omdat er minder leerlingen en kleinere klassen zijn, zijn ook minder docenten nodig. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • Docenten

    Beste ’tovermeester’ van Nederland komt uit Apeldoorn

    Vandaag om 12:53
    • Docenten

    Mbo-scholen geven vanaf schooljaar 2026-2027 verplicht het vak Burgerschap

    Vandaag om 09:17

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht