23 mei 2016 om 14:04
< 1 min lezen

Brabantse bedrijven en studenten werken samen in oplossen designproblemen

Studenten moeten designproblemen gaan oplossen bij bedrijven in het zuiden van het land. Het Creative Lab Brainport (CLB) start in september bij de vestiging van vmbo/mbo-school SintLucas in Eindhoven en wordt de komende vier jaar gedeeltelijk gesubsidieerd door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Dit meldt Brabants Dagblad.

Aan het samenwerkingsverband doen, naast SintLucas, onder meer Avans Hogeschool, Fontys Hogescholen, Heijmans en de provincie Noord-Brabant mee. Bedrijven die vragen en/of problemen hebben met design, kunnen die neerleggen bij het Creative Lab Brainport. Deze vraagstukken worden op een website geplaatst, waarna studenten van diverse disciplines en niveaus hierop kunnen solliciteren. Deze studenten worden dan in teams ingedeeld voor zo’n drie tot zes maanden. 
 
Brainport Development is samen met de creatieve mbo-opleiding SintLucas en Baltan Laboratories initiatiefnemer. Voor de bedrijven geldt wel een aantal voorwaarden. Zo verbinden zij zich voor vier jaar aan een project met de garantie van een eigen inzet van tachtig uur per jaar. Ook betalen zij evenredig aan het aantal medewerkers van het bedrijf. Inmiddels hebben veertien bedrijven al een handtekening gezet.
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Landelijke studentenvakbond: Protesteren, staken en de straat op: het werkt!

    Gisteren om 14:21
    • HBO

    Bezuinigingen onderwijs van de baan, coalitie wil juist 1,5 miljard euro investeren

    Gisteren om 13:32

Aankomende evenementen

30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland
05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht