24 mei 2016 om 14:16
< 1 min lezen

Bussemaker: ‘Experimenten met bindend studieadvies wel afmaken’

(ANP) - Nog lopende experimenten met een bindend studieadvies (bsa) in het tweede studiejaar kunnen beter worden afgemaakt, omdat er van de ervaringen wellicht nog wat te leren valt. Dat vindt onderwijsminister Jet Bussemaker. Maandag werd bekend dat de universiteit van Leiden met het experiment stopt.

De proef hield in dat de universiteit studenten ook in het tweede jaar mag wegsturen als ze minder dan negentig studiepunten hadden gehaald in twee jaar tijd, inclusief de propedeuse. Het bsa geldt nu alleen voor eerstejaars.

De Tweede Kamer nam vorig jaar al een motie van PvdA en CDA aan tegen het bindend studieadvies in ook het tweede jaar. Die houdt Bussemaker ook duidelijk in haar achterhoofd: “Ik ga nu niet veel werk maken van het voorbereiden van een wet”, zei ze dinsdag in de Tweede Kamer. Volgens de PvdA is het “gewoon einde verhaal” voor het bsa in het tweede jaar.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Staatsbezoek richt zich op journalistiekonderwijs in Tilburg

    Vandaag om 15:39
    • HBO

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht