31 mei 2016 om 16:29
2 minuten lezen

Sterk in de Klas voor kinderen die moeite hebben met meedoen

Wethouder Elly van Wageningen van onderwijs heeft een bezoek gebracht aan basisschool Laetare in het kader van het programma Sterk in de Klas. Dit preventieve programma is ontwikkeld door Triade en is er voor alle kinderen die moeite hebben om mee te doen op basisschool, bijvoorbeeld omdat ze verlegen zijn, of juist zo enthousiast zijn dat ze onrustig zijn in de klas.

Het programma betrekt kinderen, ouders en de school bij het zoeken naar de oplossing voor de kinderen. Op de Laetare komt ‘juf’ Janneke Wolting sinds dit jaar een aantal dagen per week om kinderen die het niet makkelijk vinden om naar school te gaan te begeleiden. 
 
Waarom gedraagt een kind zich anders?
Janneke Wolting vertelt aan de wethouder: “Ik begeleid een paar kinderen individueel, bijvoorbeeld omdat ze faalangst hebben of een emotieregulatie probleem. Het gaat vaak om kinderen die het meest in het oog springen. Belangrijk is dan om toch goed te letten op bijvoorbeeld meisjes die stil en verlegen zijn en daarom niet opvallen in de klas, want zij hebben soms ook specifieke aandacht nodig. Het is zaak om samen met een leerkracht en ouders goed te onderzoeken waarom een kind zich (opeens) anders gedraagt. Kinderen op een positieve manier benaderen werkt daarbij stimulerend.
 
Samen met de ouders en de leerkracht zoeken we dan naar een manier waarop het kind zich weer fijn gaat voelen op school en thuis. Soms geef ik in groepjes trainingen, als meerdere kinderen hetzelfde probleem hebben. Ik ben ook zo vaak mogelijk op het schoolplein te vinden om de kinderen te observeren en pik er zo kinderen uit die er ongelukkig bijlopen. Soms praat ik met ouders die kinderen komen brengen of halen. Ik vind het mooi werk om kinderen, leerkrachten en ouders te helpen bij het leren aangeven wat er aan de hand is en te ervaren dat ze zienderogen opknappen als we samen met de omgeving van het kind aan het werk gaan.”
 
Sterk in de klas
Op een aantal onderwijsinstellingen en kinderdagverblijven in Lelystad heeft Triade een medewerker gevestigd in het kader van Sterk in de Klas. Verder bestaat er ook Sterk in de Opvang, dat Triade samen met Vitree uitvoert en Sterk op School, dat uitgevoerd wordt door Vitree. Samen met ouders, leerkrachten of begeleiders werkt de medewerker op vaste tijden aan de sociale en emotionele vaardigheden van kinderen die dat nodig hebben. Het doel is dat het kind met plezier naar school gaat en weer kan meedoen in de klas en thuis. Vanuit school wordt de verbinding met de thuissituatie gezocht.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20
    • Basisonderwijs

    Winnaars Gouden Steunpilaar voor onderwijs ondersteunend personeel bekendgemaakt

    21 november 2025 om 08:51

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel