21 juni 2016 om 13:59
< 1 min lezen

Lesprogramma ‘EU in de klas’ wegens succes verlengd

Het afgelopen half jaar zijn ruim 1400 middelbare scholieren in gesprek gegaan met een medewerker van een Europese instelling. Omdat Amsterdam tijdens het Nederlandse EU voorzitterschap optrad als gastheer, organiseerde de gemeente samen met de UvA en twintig middelbare scholen het lesprogramma ‘EU in de klas’.

Het lesprogramma gaf Europa letterlijk een gezicht voor de leerlingen. Europese ambtenaren vertelden over hun dagelijkse werk en het doel ervan; de leerlingen stelden kritische vragen over het belang van Europa. Ruim twintig UvA-studenten van Europese Studies, Geschiedenis en Politicologie gingen in het kader van hun opleiding aan de slag om nieuw lesmateriaal te helpen ontwikkelen om de dialoog tussen EU-ambtenaren en scholieren te bevorderen.
 
Vervolg
Anne van Wageningen, universitair docent Europese studies en een van de initiatiefnemers van het lesprogramma vanuit de UvA, is blij dat het project volgend jaar weer een vervolg krijgt aan de UvA. ‘De studenten waren erg enthousiast over het project. Ze kregen onder meer colleges over vakdidactiek en leerden hoe je een lesmodule voor middelbare scholieren moet opbouwen. En aan het eind van het project stonden ze zelf voor de klas, wat voor de meesten hun eerste ervaring was met de onderwijspraktijk’.
 
Op 1 juli loopt het Nederlands voorzitterschap van de Europese Unie ten einde. Wegens het succes van EU in de klas gaan de UvA en OSVO (vereniging van middelbare scholen) door met het lesprogramma. Zo kunnen jonge Amsterdammers, ook na afloop van het voorzitterschap, op een laagdrempelige en interactieve manier kennis blijven maken met het vaak complexe onderwerp Europa.
 
Lees hier de blogs van twee studenten van de UvA.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    Gisteren om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht