21 november 2016 om 16:35
< 1 min lezen

23 november: Teacher Talks Leren Signaleren voor docenten mbo en hbo

Woensdag 23 november vinden de Teacher Talks voor mbo- en hbo-docenten plaats. Hierin staat centraal hoe docenten kunnen omgaan met signaleren en handelen bij (vermoedens van) kindermishandeling, huiselijk en seksueel geweld. Experts en ervaringsdeskundigen komen die dag aan het woord. Dit meldt Movisie.

Leren signaleren en handelen bij (vermoedens van) kindermishandeling, huiselijk en seksueel geweld en het kunnen hanteren van de meldcode begint voor docenten tijdens de opleiding. Maar hoe pakken docenten deze thema’s op in de klas? En hoe gaan docenten om met het feit dat zijzowel docent als signaleerder zijn? Deze vragen staan centraal tijdens Teacher Talks.
 
Na ontvangst met koffie en thee begint het programma om 16.30 uur met een welkom en toelichting op het programma. Ina van Beek, expert bij Movisie, zal een Teacher Talk houden over geweld in afhankelijkheidsrelaties en de Wet meldcode. Daarna volgt een Teacher Talk over bespreekbaar maken van seksueel geweld door Janny van Heerbeek, STEK Jeugdhulpverlening, waarna twee ervaringsdeskundigen tips geven en een vragenronde leiden. Na de eetpauze kan gekozen worden voor twee workshops: ‘Train the teacher’en ‘Lastige situaties in de klas’. De avond wordt om 20.00 uur afgesloten.
 
De Teacher Talks vinden plaats op woensdag 23 november aanstaande van 16.00 uur tot en met 20.00 uur in ROC Utrecht. De toegang is gratis.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Cursussen

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Cursussen

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland