21 november 2016 om 09:33
< 1 min lezen

Jongere anorexiapatiënten door vroege focus op gezond eten op basisschool

Kinderen met anorexia nervosa zijn steeds jonger. Behandelingsklinieken krijgen vaker aanmeldingen van kinderen tussen de 8 en 13 jaar. Dit zou komen doordat kinderen steeds vroeger geconfronteerd worden met gezond eten en bewegen, onder andere door lessen over gezond eten en bewegen op de basisschool. Dit meldt NOS.

Volgens Annemarie van Elburg, hoogleraar eetstoornissen en kinderpsychiater in een kliniek in Zeist is de toename van het het aantal jonge kinderen vermoedelijk te wijten aan het feit dat zij tegenwoordig op steeds jongere leeftijd geconfronteerd worden met gezond eten. “In de tweede helft van de basisschool worden lessen gegeven over gezond eten en bewegen. Sommige kinderen raken daar helemaal door geobsedeerd.” Daarnaast spelen ouders ook een grote rol door het belang van gezond eten meer te benadrukken, wat juist averechts kan werken.
 
Het goede nieuws is dat jonge anorexiapatiëntjes wel de grootste kans op volledig herstel hebben. Dat komt volgens Van Elburg doordat ouders nog een grote rol spelen in het leven van het jonge kind, waardoor ze kunnen blijven opletten en motiveren.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Conciërge basisschool Zoetermeer verdacht van maken en bezitten kinderporno

    Vandaag om 09:47
    • Basisonderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht