5 december 2016 om 12:47
< 1 min lezen

Samenstelling wijk bepalend voor keuze soort Zwarte Piet

De meeste scholen kijken naar de samenstelling van de wijk waarin zij staan om te bepalen welk soort Zwarte Piet zij gaan inzetten op 5 december. Dit blijkt uit een rondgang van NOS onder schoolbesturen in het hele land. Dit meldt NOS.

Meer dan de helft van de schoolbesturen liet weten dat zij hun aangesloten scholen hebben aangeraden naar de samenstelling van de wijk te kijken. Binnen de Randstad is Piet langzaam aan het veranderen, buiten de Randstad kiezen veel scholen voor de traditionele Zwarte Piet. Sommige schoolbesturen hebben wel een richtlijn uitgegeven waarin zij conform de uitspraak van het College van de Rechten van de Mens aangeven dat Piet binnen drie jaar aangepast wordt op stereotype kenmerken als zwarte kleur, rode lippen, kroeshaar en gouden oorringen. De individuele scholen kunnen daarin zelf hun keuze maken.
 
Als de traditionele Piet blijft, komt dit meestal doordat het uiterlijk van Zwarte Piet niet zoveel stof doet opwaaien binnen de gemeenschap. Als er geen discussie is, hoeft er ook niets aangepast te worden, is de mening. Het Sinterklaasjournaal dient bij veel scholen als grote voorbeeld. In het programma waren dit jaar zwarte, witte en gekleurde Pieten te zien. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Coalitie wil gebruik van social media en mobiels op school aan banden leggen

    30 januari 2026 om 14:54
    • Basisonderwijs

    Politie vermoedt opzet bij verwoestende schoolbrand Huissen

    30 januari 2026 om 14:45

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht