10 januari 2017 om 10:54
< 1 min lezen

Jihad de voorstelling gaat in reprise vanwege populariteit onder scholieren

Jihad de voorstelling gaat in reprise. Het theaterstuk, speciaal voor scholieren in het voortgezet onderwijs en het middelbaar beroepsonderwijs, was in 2016 zo populair dat het met een nieuwe cast opnieuw het theater ingaat. Dit meldt Metro.

Jihad is niet alleen een theatervoorstelling, maar daagt scholieren na afloop ook uit in een debat. Ook is er een lesprogramma aanverbonden. Het doel van Jihad de voorstelling is jongeren met elkaar in gesprek te laten gaan over radicalisering en jihadisme. Regisseur Daria Bukvić noemt hierbij je eigen verstand gebruiken en niet bezwijken voor groepsdruk belangrijke thema’s. Het theaterstuk handelt over drie jongens die worstelen met hun toekomst, hun bestaansrecht, hun vriendschappen en hun geloof. 
 
Vorig jaar is het stuk 167 gespeeld voor scholieren uit het voortgezet onderwijs en mbo. Dit jaar staat Jihad met een nieuwe cast tot en met 12 april in het theater. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Cursussen

    Zwemleraar Sint-Oedenrode blijft tijdens onderzoek zedenzaak zestig dagen langer vastzitten

    Vandaag om 08:49
    • Cursussen

    Nieuwe post-HBO leert professionals slimmer beslissen met data

    Gisteren om 13:29

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht