10 april 2017 om 16:37
< 1 min lezen

Leerlingen Akker uit Meppel schoolschaakkampioen

Vijf leerlingen van basisschool de Akker uit Meppel zijn afgelopen zaterdag schoolschaakkampioen van Oost-Nederland geworden. Achttien teams bonden in Zutphen de strijd met elkaar aan, en de beste vier scholen hebben een startbewijs voor het Nederlands Kampioenschap gewonnen. Dit meldt Da’s Mooi.

“Vanuit Meppel zijn er drie teams doorgedrongen, wat een weergave is van het enthousiasme waarmee momenteel in Meppel door de jeugd wordt geschaakt”, vertelt Sibbele Bonthuis, schaakdocent op verschillende scholen en trainer bij de Meppeler Schaakvereniging.

Een schoolschaakteam bestaat uit vier spelers, en elke schaker kan een punt scoren, en wanneer een team meer dan twee punten heeft, wint het de wedstrijd. De Akker is de kampioen van Meppel en stond bij de start van de laatste ronde tweede, dus er moest gewonnen worden. Dat deden zij dan ook met 3-1, en toen waren ze afhankelijk van het resultaat van de andere wedstrijd. Deze pakte ook in hun voordeel uit, wat hen een prachtige prestatie opleverde. Het team mag nu deelnemen aan het Nederlands Kampioenschap, waar de beste veertig scholen van Nederland aan mee zullen doen.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Hoe kun je kinderen met dyslexie helpen?

    Vandaag om 09:42
    • Basisonderwijs

    Leerlingen stellen tijdens jaarlijks Kindervragenuur in de Tweede Kamer vragen over AI

    Gisteren om 09:25

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg